Dyżury nauczycieli

Współpraca IV Liceum Ogólnokształcącego ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Kaliszu.

W tym tygodniu IV LO nawiązało współpracę ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Kaliszu. W poniedziałek (24 maja) grupa młodzieży wraz z opiekunami: Michałem Lewandowskim i Katarzyną Fijołek odwiedziła Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Kaliszu. Licealiści obejrzeli wybiegi dla psów, domki góralskie, kojec dla maluszków oraz pozostałe boksy. Niestety pogoda pokrzyżowała plany i przyszłym wolontariuszom odebrała okazję do inauguracyjnego spaceru z pieskami. Nie zmieniła jednak ich zapału do pomagania pokrzywdzonym zwierzakom.


Przy okazji przekazaliśmy część darów dla schroniska, które zebrano podczas dwutygodniowej zbiórki zorganizowanej przez szkolny Klub ZwierzoLubów.

Dwa dni później (26 maja) z rewizytą do uczniów IV LO wybrała się Karolina Kostera, wiceprezeska kaliskiego oddziału TOZ-u.Zainaugurowała w ten sposób cykl spotkań na temat wolontariatu i pomocy zwierzętom. Temat ten znakomicie wpisuje się w nurt tzw. edukacji humanitarnej. To okazja do uczulenia młodzieży na krzywdę zwierząt, kształtowania empatii, uczenia takich umiejętności, jak odpowiedzialność, opieka czy komunikacja. Spotkanie zorganizowali: Edyta Fietkiewicz i Michał Lewandowski (opiekun szkolnego Klubu ZwierzoLubów).

Miłym akcentem spotkania było podarowanie bibliotece szkolnej przez Karolinę Kosterę pięknego albumiku wydawnictwa MUZA pt. ‘Słynne zwierzęta’ o ukochanych pupilach znanych osób ze świata polityki, kultury, literatury, filmu, nauki. To znakomita lektura dla wszystkich miłośników zwierząt.

Wobec dużego zainteresowania młodzieży, cykl spotkań na ten temat będzie kontynuowany.

W sobotę (29 maja) odbyły się kolejne odwiedziny wolontariuszy naszego liceum w schronisku. Tym razem pogoda dopisała, a kilka przemiłych zdjęć z tego spotkania możecie obejrzeć tutaj :)
 

Nasza szkoła

Szkoła latem

Nasza szkoła w obiektywie

Wydarzenia

Teatr na Widoku

Wydarzenia w naszej szkole

Jednorazowe i cykliczne
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok