Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro

Data publikacji:
408240165_738723068284220_1278561800577628699_n.webp
5 grudnia to idealna okazja, aby podziękować Wolontariuszom za ich zaangażowanie i wszelkie Dobro ❤️
???? U nas dziś wiele się działo. Byliśmy na łączach ☎️ z naszymi Wolontariuszami w kraju oraz na dalekim Madagaskarze ????❤️????
???? W Międzynarodowym Dniu Wolontariusza gościliśmy także w IV LO w Kaliszu.
❤️ Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Pani Katechetce Monice i całej Społeczności Szkolnej za tak miłe spotkanie.
➡️ Podzieliliśmy się z uczniami doświadczeniem wolontariatu w naszej organizacji, a następnie oddaliśmy głos wyjątkowemu prelegentowi.
???? Alicja Brąszewska, uczennica klasy 4D1 w IV LO, opowiedziała szkolnym koleżankom i kolegom o swoim doświadczeniu wolontariatu na rzecz uchodźców z Ukrainy, jakiego podjęła się zaraz po wybuchu wojny.
???? Alicja, gdy tylko dowiedziała się z mediów o konflikcie zbrojnym za naszą wschodnią granicą, postanowiła ruszyć z pomocą. Sama zadzwoniła na początku marca 2022 r. do Centrum Księdza Orione w Kaliszu, gdzie przybywali pierwsi uchodzcy i ofiarnie pomagała w magazynie wydawania odzieży.
???? Początkowo zapragnęła realizować wolontariat na świetlicy z dziećmi z Ukrainy, ale była inna potrzeba. Alicja ruszyła więc do magazynu z odzieżą. Było to nie lada zadanie, ale sprawdziła się w tej pracy w 200%.
Alicja raz jeszcze dziękujemy ❤️
➡️ Na koniec spotkania uczniowie otrzymali od nas pamiątkowe bileciki z cytatami naszego Patrona oraz częstowali się pysznymi Bożymi Krówkami, które nasz koordynator ks Grzegorz przywiózł z Wołomina ????????????
To był dziś pełen Dobra ❤️